Zeci de credincioși s-au strâns, duminică, la Biserica „Sfinţii Martiri Brâncoveni“ din Mioveni, acolo unde a avut loc sfinţirea Capelei. La eveniment, pe lângă credincioşi, au mai fost prezenţi şi reprezentanţi ai administraţiei publice locale, în frunte cu primarul Ion Georgesc, viceprimarul Aurel Costache, consilieri judeţeni şi locali, reprezentanţi ai instituţiilor din Mioveni. Reamintim că cimitirul „Sfinţii Martiri Brâncoveni“, situat pe strada Egalităţii, lângă biserică, a fost sfințit în luna august a anului trecut. Acesta are o capacitate de aproximativ 1.000 de locuri, a fost finanţat exclusiv din fonduri proprii. D.G.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii