Senatorul Șerban Valeca, președinte de onoare al Federației Române de Karate Tradițional, a fost ales cu unanimitate de voturi, la conducerea United European Karate-do Federation (UEKF), structură ce adună toate federațiile de profil din Europa. Conform pagini oficiale a UEKF, în funcția de secretar general al UEKF a fost ales, tot cu unanimitate de voturi, italianul Danielle Lazzarini, vicepreședinte al International Karate Union (IKU). Principala însărcinare pe care au primit-o președintele și secretarul general al UEKF este aceea de a crea, până la sfârșitul anului, patru structuri regionale care să grupeze federațiile naționale din nordul, estul, vestul și respectiv sudul Europei. O altă decizie luată cu unanimitate de voturi se referă la stabilirea sediului UEKF la Mestre-Veneția (Italia), se mai precizează în comunicatul semnat de sensei Rajeev Sinha, director executiv al United World Karate-do Federation (UWKF). Șerban Valeca, fost cercetător la Institutul de Cercetări Nucleare de la Mioveni și fost ministru al Cercetării în perioada 2000-2003, se află la al doilea mandat de senator și este președinte interimar al PSD Argeș. M.I.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii