Vineri, 3 decembrie, la Teatrul Al. Davila a avut loc spectacolul ”Învingători prin artă”, organizat de Şcoala specială Valea Mare (directoare Violeta PĂVĂLOIU). Spectacolul, la care Rotary Club Piteşti a fost partener, a avut loc cu prilejul Zilei Internaţionale a Solidarităţii cu Persoanele cu Dizabilităţi şi s-a desfăşurat sub sloganul UNICEF: ”Să-i ajutăm mai mult decât iubindu-i”. În foaierul teatrului a fost amenajată expoziţia cu vânzare ”Îndemânare şi artă” cu obiecte confecţionate de elevii şcolii. Din partea Clubului Rotary au participat preşedintele Remus Mihai şi secretarul, av. Luminiţa Ioana, iar din partea Primăriei Ştefăneşti a participat primarul Dorin Bărbuceanu.
(Cristina SIMION)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii