Cea de-a doua întâlnire a parteneriatului încheiat între Biblioteca Județeană Argeș „Dinicu Golescu”, Școala Gimnazială Nr.1 Uda și Biblioteca Comunală a avut loc la începutul acestei luni în incinta școlii și a avut drept temă „Analizele medicale. Fă-ți timp pentru sănătate!”
Scopul întâlnirii a fost acela de a-i informa pe elevii participanți despre importanța grijii pentru sănătate și de asemenea despre importanța efectuării analizelor medicale în mod regulat. Copiii au fost încântați de subiect care i-a făcut să conștientizeze existența numeroșilor factori care pot afecta sănătatea de la alimentație până la vicii.
Soare Anda-Elena
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii