Web Analytics
scris luni, 25.05.2020

S-au dat avertismente pentru nepurtarea măștii la piață

Un echipaj mixt, format din pompieri și polițiști, a efectuat, duminică,  un control în Piața Ceair din Pitești privind obligativitativitatea purtării măștilor în spațiile închise, distanțarea socială și crearea de fluxuri separate intrare-ieșire. S-a verificat astfel respectarea prevederilor legale împotriva răspândirii COVID-19, conform  Legii nr. 55/2020, HG  nr. 394/2020 și a Ordinului comun al Ministerului Sănătății și al M.A.I. nr. 874/81/2020. În urma controlului desfășurat în incinta construcțiilor din Piața Ceair au fost verificate 65 persoane, aplicându-se trei avertismente pentru nerespectarea purtării măștii în spații închise.
 

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Forța Dreptei Argeș de 23 de bani

Potrivit Autorității Electorale Permanente, anul trecut organizația argeșeană a partidului Forța Dreptei a strâns din cotizații 21.300 de lei. În...