Web Analytics
scris luni, 25.05.2020

S-au dat avertismente pentru nepurtarea măștii la piață

Un echipaj mixt, format din pompieri și polițiști, a efectuat, duminică,  un control în Piața Ceair din Pitești privind obligativitativitatea purtării măștilor în spațiile închise, distanțarea socială și crearea de fluxuri separate intrare-ieșire. S-a verificat astfel respectarea prevederilor legale împotriva răspândirii COVID-19, conform  Legii nr. 55/2020, HG  nr. 394/2020 și a Ordinului comun al Ministerului Sănătății și al M.A.I. nr. 874/81/2020. În urma controlului desfășurat în incinta construcțiilor din Piața Ceair au fost verificate 65 persoane, aplicându-se trei avertismente pentru nerespectarea purtării măștii în spații închise.
 

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...