Web Analytics
scris marți, 23.06.2026

Comercializare de țigări nefiscalizate în Pitești. Poliția a fost pe fază

Depistat de polițiști cu țigări nefiscalizate! În ziua de 22 iunie a.c., polițiștii de ordine publică din cadrul Secției 1 Pitești, în baza unor informații de inters operativ deținute, au depistat pe str. Traian Vuia un bărbat de 37 de ani, din Pitești, care deținea în vederea comercializării țigări nefiscalizate, pe care le ascundea sub articolele vestimentare.

Citește și Senatorul Mihai Coteț este noul președinte interimar al PNL Argeș

Din verificările efectuate, s-a stabilit că bărbatul avea asupra sa două cartușe cu 400 de țigări, ce nu aveau aplicat timbrul fiscal emis de autoritățile române. Ca urmare a abaterii constatate, persoana a fost sancționată contravențional, conform Legii 227/2015 – Codul Fiscal, iar întreaga cantitate de țigări a fost confiscată.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...