Un incident de-a dreptul neobișnuit a avut loc marți dimineață, în județul Bihor. O femeie a ajuns la spital, după ce un capac metalic al căminului de vizitare al rețelei de gaz i-a sărit în față.

Incidentul s-a petrecut în satul Chișcău, comuna Pietroasa, în timp ce victima se afla lângă propria mașină, încercând să pună un obiect în portbagaj, potrivit eBihoreanul.
Citește și: Vijeliile au făcut prăpăd în România: zeci de case inundate, mașini distruse și un nou cod galben de furtuni
La un moment dat, un autoturism care circula pe stradă a trecut peste capacul metalic care s-a desprins din asfalt, a lovit mai întâi mașina femeii, apoi a ricoșat și a izbit-o în față.
Victima a acuzat dureri persistente și a sunat la 112, iar la scurt timp un echipaj SMURD a transportat-o la Spitalul Municipal Beiuș, unde investigațiile au arătat că a suferit o fisură la un os al feței. Femeia a refuzat internarea și a fost externată cu recomandarea de a reveni la spital dacă starea sa se agravează.



0 Comentarii