Web Analytics
scris marți, 23.06.2026

O femeie a ajuns la spital după ce un capac de la rețeaua de gaz i-a sărit în față

Un incident de-a dreptul neobișnuit a avut loc marți dimineață, în județul Bihor. O femeie a ajuns la spital, după ce un capac metalic al căminului de vizitare al rețelei de gaz i-a sărit în față.

Incidentul s-a petrecut în satul Chișcău, comuna Pietroasa, în timp ce victima se afla lângă propria mașină, încercând să pună un obiect în portbagaj, potrivit eBihoreanul.

Citește și: Vijeliile au făcut prăpăd în România: zeci de case inundate, mașini distruse și un nou cod galben de furtuni

La un moment dat, un autoturism care circula pe stradă a trecut peste capacul metalic care s-a desprins din asfalt, a lovit mai întâi mașina femeii, apoi a ricoșat și a izbit-o în față.

Victima a acuzat dureri persistente și a sunat la 112, iar la scurt timp un echipaj SMURD a transportat-o la Spitalul Municipal Beiuș, unde investigațiile au arătat că a suferit o fisură la un os al feței. Femeia a refuzat internarea și a fost externată cu recomandarea de a reveni la spital dacă starea sa se agravează.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...