# Viceprimarul Cornel Ionică a suplinit cu brio absența primarului Pendiuc. Niciodată în ultimii 25 de ani nu a fost o aglomerație mai mare în centrul Piteștiului decât cea înregistrată în seara zilei de 1 Decembrie și prilejuită de aprinderea bradului de Crăciun și a instalațiilor luminoase de sărbători. Practic, tot centrul orașului – de la Prefectură și până la Teatrul Al. Davila- a fost blocat de peste 20.000 de piteșteni, toți dornici să vadă feeria de lumini și culori.
Succesul acestui eveniment, de altfel organizat impecabil de municipalitate și de viceprimarul Cornel Ionică, a dat peste cap și traficul rutier pe Bd. Republicii, între orele 18 și 20, când s-au format coloane lungi de mașini pe o distanță de aproape un kilometru. Ceea ce a făcut ca mulți șoferi să parcurgă distanța Casa Cărții-Teatrul Al. Davila în 20 de minute, de patru ori mai mult ca într-o zi cu trafic normal.
D.G.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii