Primăria municipiului Pitești anunță care este programul de încasări impozite și taxe locale la final de an. Astfel, vineri, 31 decembrie, plățile se pot face în intervalul orar 8:00-9:00, la sediul Direcției Impozite și Taxe Locale situat în bulevardul Republicii nr. 81, bl. G1 (fostul spațiu expozițional).
Primăria Piteşti oferă însă și alternativa plăţii online a impozitelor şi taxelor locale, precum și a amenzilor contravenționale, cu cardul bancar, prin internet, fără comision, la adresele: www.primariapitesti.ro şi www.ghiseul.ro, ambele sisteme fiind disponibile şi funcţionând 24 de ore pe zi, 7 zile pe săptămână.
M.S.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii