Web Analytics
scris marți, 18.01.2022

Primărița Câmpulungului e revoltată: ” Iar a fost sacrificat Spitalul Câmpulung! „

Decizia Prefecturii de a detașa la Spitalul Județean un medic ATI de la Câmpulung a provocat o reacție dură a primăriței din Muscel. ”Nu se poate așa ceva”, spune Elena Lasconi.

Citește șiArgeș. 131 de cazuri noi Covid-19 și 2 decese, în ultimele 24 de ore

”Eu o să mă lupt pentru Câmpulung. Noi am rămas cu un singur medic ATI care are și ceva probleme de sănătate, așa că nu e bine! Iar după ora 15.00 nu va mai fi în Spital nici acel medic! Și totul pentru a salva mândria PSD-ului, Spitalul de la Mioveni”, susține primărița care este de părere că totul are legătură cu politica.

Cătălin Butoiu

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...