Web Analytics
scris miercuri, 20.09.2023

Primăria Câmpulung vinde fier vechi

Aproape două sute de mii vor intra în bugetul local al Câmpulungului după ce administrația locală se va ocupa cu vânzarea de fier vechi. Asta după ce vor fi demolate hala Pieței centrale și un local de magazine, lucru ce se va întâmpla în următoarea perioadă.
Demolarea se impune datorită faptului că municipiul Câmpulung va avea o nouă piață edificată cu bani de la Compania Națională de Investiții. Contractul a fost deja semnat, însă până la începerea lucrărilor trebuie să fie dezafectate vechile construcții. Iar de demolare trebuie să se ocupe municipiul.

Ce va rezulta în urma eliberării terenului pe care se va construi noua piață va fi valorificat. În special fierul vechi nedebitat care va rezulta. Iar administrația locală a anunțat deja că va organiza licitația pentru cantitatea estimată de două sute de tone de fier. Potrivit caietului de sarcini, prețul minim de pornire a licitației va fi de 0,9 lei per kilogram, iar pragul de strigare, 0,05 lei pe kg.
(ELECTRO-CUTARE)

Citește și Interimat cu fum de ţigară la Spitalul Câmpulung

Citește și Controale la spitalele din Câmpulung și Costești. Cadre medicale găsite fumând în spital și în curte

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...