Comitetul Director al Filialei Piteşti a Uniunii Scriitorilor îi anunţă pe membrii săi care vor să candideze la premiile filialei pentru volume apărute în 2011 că trebuie să aducă sau să trimită cărţile la sediul filialei, Str.Craiovei 2, Piteşti (Casa Cărţii), pe numele lui Dumitru Augustin Doman, până la 15 septembrie 2012. Cărţile vor fi însoţite şi de comentariile critice apărute.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii