Iniţial, premierul Victor Ponta era aşteptat astăzi în Argeş pentru a instala noul prefect, fiind vehiculate în acest sens şi două nume: Dan Velea, angajat la Finanţele Publice şi Mihai Oprescu, şeful ITM Argeş. Se pare însă că prim-ministrul s-a răzgândit în ultimul moment şi nu mai vine în judeţul nostru cu ordinul de numire a noului prefect. Premierul Ponta se va concentra doar pe întâlnirea cu sindicaliştii de la Dacia şi cu oamenii de afaceri argeşeni, care va avea loc la Universitatea Constantin Brâncoveanu. Aşadar, Prefectura judeţului Argeş rămâne în continuare sub comanda interimarului Ion Burnei.
Iustina HARCO-BURCEA
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii