Web Analytics
scris joi, 09.05.2019

BCM U Pitești primește vizita celor de la Steaua București în play-off-ul LNBM

 

După ce a fost eliminată de campioana României în sferturile de finală, la capătul a 3 meciuri extrem de echilibrate, BCM U FC Argeș Pitești va începe lupta pentru locul 5.

În cea de-a doua rundă a play-off-ului, alb-violeții vor da piept cu Steaua București, în sistemul cel mai bun din 3 meciuri. Primul duel se va disputa vineri, cu începere de la ora 19:00, la Sala Sporturilor Trivale.

În cele două jocuri disputate în acest sezon, în fața echipei ce a reprezentat România în cupele europene, BCM U s-a impus de fiecare dată. Meciul 2 se va disputa în Capitală iar în cazul în care va fi nevoie, duelul al treilea se va juca la Pitești.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...