Web Analytics
scris luni, 07.02.2022

Petrecere de majorat oprită de polițiști, la Dâmbovicioara

Polițiștii, împreună cu reprezentanți ai celorlalte instituții cu atribuții în domeniu, au continuat acţiunile de verificare a respectării măsurilor impuse în contextul stării de alertă, pentru prevenirea și limitarea infectării cu virusul Covid-19.

Astfel, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Rucăr s-au autosesizat, cu privire la faptul că, la o pensiune de pe raza localității Dâmbovicioara, se desfășoară un eveniment privat (majorat), la care au participat mai multe persoane.

Ca urmare a celor constatate, petrecerea a fost întreruptă, iar polițiștii au aplicat o sancțiune contravențională, în valoare de 3.000 de lei, conform Legii 55/2020.

Citește și:S-a dat startul înscrierilor pentru cea de-a treia ediție a semimaratonului de la Pitești

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...