La începutul acestui an sediul Policlinicii CFR din Pitești a reintrat, ca urmare a retrocedării, în posesia foștilor proprietari iar compania feroviară ar fi trebuit să plătească acestora chirie pentru continuarea funcționării unității medicale în același spațiu. Cum cele două părți nu au ajuns la o înțelegere, CFR a decis să nu mai caute alt spațiu și a procedat la desființarea policlinicii proprii din Pitești. În aceste condiții, de la începutul anului ceferiștii argeșeni sunt obligați să meargă la Craiova pentru orice problemă medicală pentru că în județul lor compania la care lucrează nu le mai oferă astfel de servicii. Interesant este faptul că în timp ce CFR preferă să-și pună oamenii pe drumuri, companiile feroviare private care operează în județ au încheiat protocoale cu diverse clinici locale pentru a rezolva problemele medicale ale angajaților proprii.
Florin Silvestru
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii