Deşi a suferit o intervenţie pe cord şi i-au fost montate două stenturi, primarul Piteştiului, Tudor Pendiuc, nu a scăpat de problemele de sănătate. Se pare că după operaţie, edilul nu şi-a revenitc omplet, motiv pentru care, la externarea din Spitalul Universitar Bucureşti,nu a mai fost cazat în celula din arestul Direcţiei Generale a Poliţiei Municipiului Bucureşti. Tudor Pendiuc a fost transferat la Spitalul Penitenciar Jilava, unde se află sub observaţie medicală. Înainte de Crăciun, Tudor Pendiuc a suferit un infarct miocardic şi a fost transferat la Spitalul Universitar, unde a stat internat aproximativ două săptămâni. Problemele de sănătate aleprimarului Piteştiului ne-au fost confirmate şi de către viceprimarul CornelIonică, care, deşi a spus că nu ştie foarte multe amănunte pe această temă, a recunoscut totuşi că Tudor Pendiuc se simte rău.
Ionuţ BURCEA
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii