Web Analytics
scris miercuri, 30.10.2019

Pendiuc, fără permis și amendat după ce a provocat un accident rutier

Tudor Pendiuc a fost implicat într-un accident petrecut la Mărăcineni, miercuri, 30 octombrie. Potrivit informațiilor transmise de IPJ Argeș, fostul primar al municipiului Pitești, în vârstă de 65 de ani, în timp ce conducea un autoturism din direcția Budeasa către Câmpulung, nu a respectat semnificația indicatorului cedează trecerea, a pătruns în intersecție pe DN73, și a intrat în coliziune cu un autoturism condus regulamentar de un bărbat de 36 de ani, din Pitești, care circula pe DN 73, din direcția Câmpulung către Pitești.
Au intervenit o autospecială și un echipaj al Ambulanței. În urma evenimentului nu au existat victime.

pendiuc

Șoferul primului autoturism, adică Tudor Pendiuc, a fost sancționat contravențional și i-a fost suspendat dreptul de a conduce autovehicule pentru 60 de zile. Acesta a primit o amendă de 870 lei.

 

 

 

Sursă foto: ISU Argeș

 

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...