Ulterior publicării în Jurnalul de săptămâna trecută a articolului „Francezul ruinat de dama de companie din Pitești se zbate între viață și moarte”, am solicitat prietenei de familie a acestuia, Stefanie O’Neills, și alte informații, inclusiv despre părinții lui Gael Marino. După aflarea veștii că plângerea împotriva rezoluției procurorului de netrimitere în judecată, înaintată instanței de la Judecătoria Pitești de către avocata francezului, a fost admisă, iar dosarul a fost trimis, pentru începerea urmăririi penale împotriva Georgianei Barbu, i-am transmis mesagerei vestea, în ideea de a-i aduce lui Gael Marino o rază de speranță. „I-am transmis, dar încă este în îngrijiri intensive …nu știu dacă a înțeles bine. Părinții săi încearcă să ia un credit pentru a procura banii necesari. Starea lui se agravează din zi în zi”, ne-a transmis Stefanie noutățile deloc îmbucurătoare. Așa cum informasem cititorii în articolele anterioare, părinții lui Gael sunt pensionari, iar mama sa a trecut și ea printr-o depresie, văzând necazul în care l-a băgat pe fiul ei fosta damă de companie din Pitești. Veniturile lor, provenind din pensie, sunt modeste și nu reușesc să acopere costurile intervenției chirurgicale pe cord ale fiului lor. Drama și coșmarul familiei Marino nu au luat sfârșit și, sperăm din tot sufletul și noi, să nu aibă un deznodământ tragic. Adriana Gândilă
Bărbat de 34 de ani, reținut după ce a vandalizat 21 de mașini
Un bărbat în vârstă de 34 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii clujeni, fiind...



0 Comentarii