Duminică, 24 mai, Asociaţia „Exploratori pentru viitor”, împreună cu Primăria Orașului Mioveni şi Asociaţia pentru Sănătate, Educaţie şi Familie, au organizat proiectul „Orăşelul sănătății pentru copii”.
Au participat elevii claselor I – VIII din cadrul școlilor orașului Mioveni şi împrejurimi.
Aceştia au desfăşurat jocuri educative şi recreative în sprijinul unui stil de viaţă sănătos: concursuri, trasee cu obstacole, învăţarea unor reguli de sănătate cu ajutorul teatrului de păpuşi, învăţarea regulilor de prim ajutor, exerciţii pentru cunoaşterea de sine etc. Primarul Ion Georgescu a fost alături de copii.
Evenimentul a avut loc pe Platoul Casei de Cultură a Sindicatelor Dacia Mioveni.
M.S.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii