În discursul pe care l-a avut în faţa delegaţiei sosite din Turcia, viceprimarul oraşului Mioveni, Aurel Costache, a declarat la un moment dat că şi-ar dori ca oraşul său să se înfrăţească cu un oraş din Turcia. Ideea a fost primită foarte bine de Hakan Tutunku, preşedintele Uniunii Municipalităţilor din Bazinul Mării Mediterane şi primaral oraşului Antalya, care a declarat că primul lucru pe care-l va face la întoarcerea sa în Turcia va fi să identifice oraşe ce doresc să se înfrăţească cu oraşele argeşene. În al doilea rând, Tutunku şi-a afirmat dorinţa de a identifica şi investitori care să sprijine mediul de afaceri din Argeş, declarând că-şi doreşte să facă acest lucru cu ajutorul Camerei de Comerţ şi Industrie din zona Antalyei pe care a caracterizat-o ca fiind foarte puternică.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii