În programul evenimentelor cu ocazia Zilei Naționale, 1 decembrie, autoritățile de la Mioveni au inclus și oferirea a 11 titluri de Cetățeni de Onoare și 95 de Diplome de Excelență pentru o serie de personalități din orașul Mioveni și nu numai. Evenimentul a avut loc sâmbătă 29 noiembrie.
Diplomele de excelență au cuprins șase categorii: învățământ (60 de persoane), medicină (10 persoane), administrație (7 persoane), cultural – artistic (5 persoane), culte (4 persoane), sportiv (9 persoane).
Evenimentul de premiere s-a desfășurat la Centrul Cultural Mioveni și a fost animat de un spectacol susținut de Ion Moise Bădulescu, Valentin Poienariu și Ștefania Vorovenci.
Iată și lista celor 11 Cetățeni de Onoare ai Mioveniului: președintele Curții de Conturi – Nicolae Văcăroiu, directorul general Dacia – Nicolas Maure, Nicolae Pavelescu – lider Sindicatul Automobile Dacia, Maria Ștefănescu – secretarul orașului Mioveni, Florica Arsenescu – instructor – coordonator al Ansamblului NOVA, Constantin Gorun – șef Serviciu personal Dacia, Ginel Claudiu Crăcănel – comandant Echipaj Zbor, Inspectoratul General de Aviaţie, U.M.0900, București, Ion Frâncu – fost primar al orașului Mioveni, Constantin Neagu – fost primar al orașului Mioveni, Nicolae Gubavu – Administrator, Manager la SC Gubavu SRL, Constantin Popa – Asistent Medical la Spitalul Sf. Spiridon Racovița.D.G.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii