Web Analytics
scris miercuri, 06.06.2018

Mijlocaşul piteştean Ionuţ Biceanu s-a despărţit de Astra Giurgiu

13 BiceanuMijlocașul piteștean Ionuț Biceanu a făcut în cele din urmă pasul cel mare, transferându-se în Liga I, la Astra Giurgiu. Biceanu a fost descoperit de antrenorul Ionuț Badea și adus la FC Argeș, provenind de la Școala de Fotbal Dani Coman. După falimentul FC Argeș, fotbalistul a fost înregimentat de CS Mioveni și, după mai multe evoluții bune, a intrat în vizorul mai multor echipe de Liga I. Însă, așa cum era normal, mijlocașul a ales Astra, acolo unde președinte executiv este chiar Dani Coman. Demn de reținut că, pe lângă faptul că a ajuns în primul eșalon fotbalistic al țării, Ionuț era și remunerat regește. Acesta câștiga nu mai puțin de 4.500 de euro pe lună, mult mai mult comparativ cu cele câteva zeci de milioane de lei vechi pe care îi câștiga în trecut. Din păcate, odată cu problemele de la Astra, au venit și probleme pentru fotbalist. Așa se face că piteșteanul s-a despărțit de gruparea giurgiuveană, iar în prezent își caută echipă.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...