Web Analytics
scris vineri, 04.03.2022

Menajeră reținută după ce a furat bani și bijuterii din casa în care lucra

În data de 3 martie a.c, polițiștii Secției 2 Poliție Pitești, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești au continuat cercetările într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de furt la plângere prealabilă și au reținut o femeie de 36 de ani, din Ștefănești.

Citește și:A incendiat o mașină în Curtea de Argeș. Focul s-a extins la alte două autoturisme

Din verificările efectuate, s-a stabilit că femeia ar fi sustras, în perioada decembrie 2021- februarie 2022, mai multe bijuterii și bani, în valoare totală de aproximativ 20.000 de lei, dintr-o locuință, din municipiul Pitești, unde era angajată ca îngrijitoare. Prejudiciul a fost recuperat parțial și restituit persoanei vătămate.

Pe 3 martie, în urma administrării probatoriului, femeia a fost reținută, pe bază de ordonanță, pentru 24 de ore, urmând ca, în cursul zilei de astăzi să fie prezentată Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...