Săptămâna trecută, Centrul Cultural Piteşti în colaborare cu Liga Scriitorilor din România şi de Expresie Română de Pretutindeni-Filiala Argeş, au organizat în Sala Simpozion a Centrului Cultural Piteşti o lectură publică susţinută de membrii redacţiei revistei Carpatica şi alţi invitaţi, manifestarea fiind coordonată de către referent Marius Chiva, redactor-şef al revistei „Restituiri”.
Anemona Georgescu
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii