Web Analytics
scris duminică, 11.09.2022

„Let’s Do It, Romania!” organizează pe 17 septembrie o nouă zi de curăţenie naţională

Let’s Do It, Romania!” desfășoară pe 17 septembrie a.c. o nouă zi de curăţenie naţională, în 34 de judeţe. În fiecare an, mii de voluntari se implică pentru a curăța diferite zone, din orașul în care locuiesc. Acțiunea se va desfășura și în județul Argeș.

Din 2010 și până în prezent, peste 2 milioane de voluntari au participat la acțiunile și proiectele asociației „Let’s Do It, Romania!”.

„Voluntarii din Alba, Argeş, Bucureşti/Ilfov, Bihor, Bistriţa-Năsăud, Botoşani, Braşov, Cluj, Caraş-Severin, Constanţa, Dâmboviţa, Dolj, Galaţi, Gorj, Giurgiu, Hunedoara, Harghita, Ialomiţa, Mehedinţi, Maramureş, Mureş, Neamţ, Olt, Prahova, Sibiu, Sălaj, Satu-Mare, Suceava, Timiş, Tulcea, Teleorman, Vâlcea, Vaslui, Vrancea sunt aşteptaţi pe 17 septembrie să strângă deşeurile din natură şi să petreacă o zi alături de oameni dornici să facă fapte bune”, se arată într-un comunicat al organizatorilor.

Citește și: Transportul elevilor și bursele sociale, finanƫate de la bugetul de stat 

La această campanie de curăţenie națională sunt parteneri: Ministerul Mediului, Apelor şi Pădurilor, Ministerul Educaţiei, Ministerul Afacerilor Interne, Ministerul Apărării Naţionale, Apele Române, Romsilva.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...