Sute de mii de lei sunt prevăzuți în acest an în bugetul Câmpulungului pentru amenajarea de spații verzi, una dintre temele de casă ale primăriței. S-a dărâmat o fostă centrală termică în acest scop, se dărâmă garaje și cotețe, dar, între timp, până va veni iarna, ADP-ul dirijat de viceprimarul Nicolae Zaharia pune la pământ tot ce are crengi. Ba mai primește ajutor și de la mama natură, că înainte de ploile torențiale un vânt de toamnă a biruit un arbore cam bătrân. Una dintre ultimele isprăvi s-a consumat lângă un bloc de nefamiliști care a aparținut uzinei ARO, lichidarea brazilor evidențiind acum urâțenia imobilului. Iar cauza măcelului cică a ținut de prezența zgomotoasă în arboret a păsărilor, care se mai și găinățau în green-city-ul prevăzut de Elena Lasconi.
C.I.B.
Citește și Un an de dezastru pe bani europeni la Câmpulung
0 Comentarii