Web Analytics
scris miercuri, 13.08.2014

Începând cu jumătatea lunii august, DSP verifică şcolile

De la jumătatea lunii august, Direcţia de Sănătate Publică Argeş va face controale în şcolile argeşene pentru a verifica condiţiile igienico-sanitare. În funcţie de rezultatul verificărilor, DSP Argeş va da sau nu autorizaţie de funcţionare sau va suspenda activitatea unităţilor şcolare. „Acum, dacă varul de pe perete e puţin căzut, nu vom închide şcoala, dar dacă peretele e plin de mucegai şi sănătatea copiilor e pusă în pericol, nu vom da autorizaţia de funcţionare. Vom începe controalele după a doua jumătate a lunii august pentru că acum şcolile sunt în vacanţă şi nu avem cu cine discuta”, ne-a declarat directoarea DSP Argeş, Sorina Honţaru.
Iustina HARCO-BURCEA

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...