Web Analytics
scris miercuri, 13.08.2014

Începând cu jumătatea lunii august, DSP verifică şcolile

De la jumătatea lunii august, Direcţia de Sănătate Publică Argeş va face controale în şcolile argeşene pentru a verifica condiţiile igienico-sanitare. În funcţie de rezultatul verificărilor, DSP Argeş va da sau nu autorizaţie de funcţionare sau va suspenda activitatea unităţilor şcolare. „Acum, dacă varul de pe perete e puţin căzut, nu vom închide şcoala, dar dacă peretele e plin de mucegai şi sănătatea copiilor e pusă în pericol, nu vom da autorizaţia de funcţionare. Vom începe controalele după a doua jumătate a lunii august pentru că acum şcolile sunt în vacanţă şi nu avem cu cine discuta”, ne-a declarat directoarea DSP Argeş, Sorina Honţaru.
Iustina HARCO-BURCEA

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

RO-Alert post factum la Câmpulung

Furtuna cu grindină care s-a abătut asupra Câmpulungului luni după-amiază a fost prevăzută de norii negri ce se tot adunau și de durerile de oase...