Miercuri seara, Tribunalul București a judecat cererea procurorilor DNA de prelungire a arestului preventiv pentru încă 30 de zile pentru primarul Tudor Pendiuc. ”Instanța a decis prelungirea arestului preventiv. Vom ataca hotărârea instanței, iar în prezent așteptăm motivarea hotărârii”, ne-a declarat avocatul primarului Pendiuc, Angela Ciurea.
Denis Grigorescu
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii