Web Analytics
scris luni, 15.03.2021

Fostul prefect al Capitalei anunţă că s-a reînscris în PNL

Fostul prefect al Capitalei Traian Berbeceanu anunţă că s-a reînscris în PNL, partid pe care îl consideră ”singura alternativă politică cu adevărat serioasă”.

”În acest weekend am avut bucuria de a solicita revenirea în PNL – organizaţia Deva, pentru mine fiind singura alternativă politică cu adevărat serioasă”, a scris Berbeceanu pe pagina sa de Facebook.
El explică faptul că în luna octombrie a anului trecut Ludovic Orban, la acel moment prim-ministru, i-a propus să preia funcţia de Prefect al Capitalei, iar prevederile de la acea dată ale Codului Administrativ au impus demisia sa din P.N.L.
”Am facut-o cu strângere de inimă… Unii au înţeles greşit faptul că nu mai eram membru de partid, chiar au crezut că, de dragul unei demnităţi publice, aş putea să-mi schimb opţiunea politică. S-au înşelat!”, adaugă fostul prefect.
Traian Berbeceanu a fost înlocuit în funcţie de Alin Stoica, după ce postul de prefect al Capitalei a revenit USR PLUS.
CITEȘTE ȘI: DSVSA ARGEȘ: Amenzi de peste 120.000 de lei și tone de alimente confiscate – bilanțul controalelor din luna februarie

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...