După ce s-a ales praful de FC Argeş, aşa cum se ştie, Gheorghe Cristian, fostul mare portar al FC Argeș a ales „calea exilului”. După ce nu a mai primit niciun ban de la FC Argeş pentru o bună perioadă de timp „Piticu” s-a orientat rapid și, cum familia sa locuiește în capitală, a început să-și depună CV-ul pe la marile cluburi de fotbal Steaua și Dinamo. Nu a fost să fie să ajungă la cele două cluburi, însă a primit o ofertă de nerefuzat, și anume aceea de la școala Chelsea București, acolo unde a devenit antrenor coordonator al secției de fotbal. Ceea ce este foarte important este că această şcoală de fotbal bucureşteană are semnat un protocol de colaborare cu nimeni altul decât clubul Chelsea Londra. Protocolul menţionează faptul că puştii pregătiţi de Cristian care ajung la un anumit nivel pot oricând fi luaţi de clubul milionarului Abramovici. Mai mult decât atât, de curând, copii pregătiţi de fostul portar al Argeşului au participat la un turneu în Anglia care s-a desfăşurat pe o perioadă de circa trei săptămâni.
Marius Ionel
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii