În vârstă de 38 de ani, fostul fundaş central al FC Argeş, Dan Lăcustă va prelua de curând o grupă de copii şi juniori de la Şcoala de Fotbal Daniel Coman. Dan s-a înţeles cu fostul său coleg de la FC Argeş, portarul Daniel Coman, cel care este proprietarul şcolii cu acelaşi nume. Demn de reţinut că Dan Lăcustă a a jucat ani buni pentru FC Argeş, acolo unde de altfel s-a şi lansat în fotbalul mare, după care a mai jucat pentru formaţii precum Sheriff Tiraspol, Astra Ploieşti şi FC Vaslui. De asemenea, piteşteanul a avut şi trei apariţii pentru echipa naţională a României între anii 2000 şi 2001. M.I.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii