Web Analytics
scris joi, 21.08.2014

Foştii angajaţi Arpechim au discutat cu vicepremierul Dragnea despre procesele pierdute cu OMV

Ministrul Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice, vicepremierul Liviu Dragnea, s-a aflat miercuri dimineaţă la Piteşti. Vizita a început cu predarea primei serii de microbuze şcolare destinate transportului elevilor argeşeni, în cadrul unui eveniment desfăşurat în Piaţa Vasile Milea, la care au participat primarii comunelor ce au primit microbuze, prefectul Mihai Oprescu, preşedintele CJ Argeş, Florin Tecău, preşedintele ADR Sud Muntenia, Liviu Muşat, inspectorul şcolar general Dumitru Tudosoiu, parlamentarii Şerban Valeca, Gheorghe Marin şi Cătălin Rădulescu, preşedintele PSD Argeş, Tudor Pendiuc şi vicepreşedintele PSD Argeş, Ion Mânzână.

La eveniment a fost prezentă şi o numeroasă delegaţie a foştilor angajaţi de la Arpechim care au discutat cu Dragnea despre problema proceselor pierdute definitiv cu OMV. Din Piaţa Milea, Liviu Dragnea, însoţit printre alţii de primarul Pendiuc, prefectul Oprescu şi şeful CJ, Florin Tecău, s-a deplasat pe jos, prin centrul oraşului, la Colegiul „I.C. Brătianu” unde a vizitat şantierul, a discutat cu reprezentanţii constructorului şi a semnat un contract prin care finanţarea proiectului de reabilitare a liceului a trecut de la Consiliul Local Piteşti pe fonduri europene. I.B.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Forța Dreptei Argeș de 23 de bani

Potrivit Autorității Electorale Permanente, anul trecut organizația argeșeană a partidului Forța Dreptei a strâns din cotizații 21.300 de lei. În...