FC Argeș-FC Voluntari, scor 3-0. Alb-violeții se mențin pe doi în play-out

de | 6.05.2021 17:21 | Actualitate, Sport

FC Argeş a câștigat partida susţinută astăzi, pe teren propriu, în faţa formaţiei FC Voluntari. Disputa din Trivale a contat pentru etapa a 6-a din play-out-ul Ligii I. S-a terminat 3-0 pentru FC Argeş.

Scorul a fost deschis de Cristian Dumitru în minutul 24. A doua reuşită a fost semnată de Stephan Drăghici în minutul 84. Rezultatul final l-a stabilit Malele, cu un şut plasat de la 8 metri la colţul din dreapta al porţii în minutul 90.

FC Argeș, surpriza acestui sezon de primăvară în Liga I, a înregistrat două victorii, 1-0 cu Astra și 4-1 cu UTA, două remize, 0-0 cu Poli Iași și 1-1 la Mediaș, și o înfrângere, 0-1 pe teren propriu cu Chindia, în cele cinci runde disputate din play-out înaintea acestui meci.