Web Analytics
scris joi, 03.06.2021

FC Argeș a ajuns în careul de ași al Campionatului Național Under 19

Viitorul Argeșului sună bine! FC Argeș Under 19 a ajuns în semifinalele Campionatului Național U19, după ce a învins-o cu 2-1 pe CSM Slatina.

Argeșenii au ajuns în sferturile de finală ale acestei întreceri după ce au învins cu 8-1, pe CSM Râmnicu Vâlcea, în timp ce oltenii au trecut cu 4-0, de ACS Luceafărul Drobeta Turnu Severin.

 

Citește și Pitești: Reținut de polițiști pentru amenințare și violență în familie

 

Pentru intrarea în careul de ași al Campionatului Național U19 s-au luptat opt echipe: ACS Viitorul Cluj Junior, LPS Bistriţa, ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ, SCM Gloria Buzău, ACS Colţea 1920 Braşov, CSS Târgovişte, CSM Slatina și FC Argeș.

Câștigătoarele celor patru sferturi de finală s-au calificat la turneul final care va avea loc în perioada 7-8 iunie. Gazda ultimei faze a acestei competiții va fi desemnată de FRF în urma unei licitații la care vor participa cele patru echipe calificate.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...