Situația delicată prin care trece FC Argeș continuă să provoace iritare printre suporterii alb-violeți. Ne referim la faptul că gruparea din Trivale nu are dreptul să promoveze în Liga I dacă la finalul campionatului se va afla pe un loc promovabil. Problema este aceea că acest club este unul de drept public, iar în Liga I sunt admise doar cluburile de drept privat.
Deși șefii de la FC Argeș au anunțat că sunt în discuții cu potențiali sponsori, această situație a dus la reacția promptă a suporterilor, și anume aceea de a nu se prezenta în prima etapă la stadion. Mai grav este însă faptul că, dacă această situație nu se va rezolva, autoritățile locale de la Pitești vor cheltui aproape 700.000 de euro degeaba, fără nicio finalitate. Este vorba de bugetul pe anul competițional al FC Argeș, adică 3,2 milioane de lei.
M.I.

Adrian Dulcea, selecţionerul României Under 19: „Speram, sincer, dar nu mă gândeam ca FC Argeş să aibă un început aşa de bun de campionat”
Cum comentați cele două meciuri amicale din Danemarca, cele cu Danemarca și Suedia, terminate cu...
0 Comentarii