# Declaraţie cu tâlc la şedinţa de Colegiu Prefectural. Cu umorul care-l caracterizează, primarul Ion Dumitru de la Albota a pus mulți directori portocalii pe gânduri, în frunte cu prefectul Davidescu, la ultima ședință de Colegiu Prefectural. După ce a dezvăluit cum noul director Moldoveanu, de la Drumuri, îl hărțuiește doar pentru că este PSD-ist, cel supranumit Ducele de Albota a avut o replică memorabilă la adresa portocaliilor care se cred eterni în funcție și-și terorizează adversarii politici care nu cedează șantajelor și nu vor să cotizeze la PDL: „Gândiți-vă, domnule prefect, și ceilalți domni directori care sunteți azi la putere, că la anul, pe vremea asta, o să debarce trupele aliate, la fel cum s-a întâmplat în Normandia, în cel de-al doilea război mondial. Iar după ce trupele aliate vor debarca și vor elibera județul Argeș, n-ar fi exclus să se înființeze și un tribunal la fel ca cel de la Nurenberg, cu mine președinte…„ Cum spuneam, dincolo de umorul debordant cu care i-a cucerit nu doar pe ziariști, primarul de la Albota a pus și mult tâlc în declarația sa. Un tâlc ce ar trebui să le dea fiori killerilor portocalii numiți în funcția de director de deconcentrate și care ar trebui să știe că viața e mai lungă decât funcția. Gabriel Grigore
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii