Web Analytics
scris miercuri, 13.03.2024

Depistat la Pitești după miezul nopții. Cu ce l-a prins Poliția

S-a întâmplat în noaptea de luni spre marți, 11 spre 12 martie, mai exact după miezul nopții, atunci când polițiștii Secției 1 Pitești au oprit în trafic un tânăr în vârstă de 22 de ani, din municipiu.

Citește și: Traficantul de droguri Alex Copil Bătrân este primul argeşean încătuşat la spovedanie! Preotul paroh George Olteanu: „Erau trei mascaţi şi un ofiţer când l-au ridicat pe enoriaş din timpul slujbei”

Acesta se afla la volanul autoturism pe bulevardul Republicii, dar avea dreptul de a conduce suspendat. Cel puțin așa a reieșit în urma verificărilor în bazele de date ale Poliției Române.

Prin urmare – potrivit Biroului de presă al IPJ Argeș, în cauză a fost întocmit dosar penal, conform art. 335 alin. 2 din Codul Penal, iar cercetările continuă, pentru stabilirea împrejurărilor în care fapta a fost săvârșită.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...