Dedeman, cel mai mare retailer DIY din România, cu afaceri de peste 540 milioane de euro la nivelul anului trecut, deschide vineri 30 august, magazinul din Piteşti, cel de-al treilea din planul de investiţii pentru 2013. Investiţia de la Piteşti, care duce reţeaua Dedeman la un număr de 33 de magazine, are o valoare de 14 milioane de euro şi a fost finalizată la două luni după deschiderea magazinului din Miercurea Ciuc. Situat pe Bulevardul Nicolae Bălcescu nr. 158, magazinul are o suprafaţă construită de 13.700 m.p., iar în cadrul său vor lucra circa 180 de persoane. Inaugurarea magazinului din Piteşti va fi urmată de deschiderea unui magazin în Comăneşti, judeţul Bacău, magazin ce îl va înlocui pe cel de mici dimensiuni, deja existent. De asemenea, pentru ultimele luni ale anului 2013 este planificată inaugurarea unui magazin şi la Târgu-Mureş.
Principalii concurenţi ai Dedeman pe piaţa locală din Argeş sunt lanţul francez DIY Bricostore, Praktiker, Baumax sau Obi, acesta din urmă aflându-se în aceeaşi zonă a oraşului, pe Platforma Nord. Florin Silvestru
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii