Ordonanța privind transportul școlar a ajuns pe masa Guvernului și urmează să fie aprobată în cadrul ședinței de miercuri. Potrivit proiectului, elevilor care nu pot fi şcolarizaţi în localitatea de domiciliu li se decontează cheltuielile de transport, pe durata cursurilor şcolare, din bugetul Ministerului Educaţiei, în limita a 50 km. De asemenea, elevilor care locuiesc la internat sau în gazdă li se asigură decontarea sumei ce reprezintă contravaloarea a opt călătorii dus-întors pe semestru, din bugetul Ministerului Educaţiei, prin unităţile de învăţământ unde sunt şcolarizaţi.
Scos din trafic de polițiștii rutieri piteșteni după ce a fost depistat conducând sub influența alcoolului
În ziua de 22 iunie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Argeș au depistat un conducător...



0 Comentarii