Principalul proiect care urmează să se materializeze în localitatea Valea Iaşului este construcţia a trei grădiniţe şi două dispensare umane. Deşi bugetul comunei se află pe minim, primarul Nicolae Barbu ne-a dat asigurări că va face tot ce este posibil să ducă la îndeplinire toate proiectele propuse. „Am trecut în agenda de lucru mai multe proiecte, cum ar fi extinderea asfaltărilor pe o distanţă de 3 kilometri în satele Valea Uleului, Bărbălăteşti şi Valea Iaşului, construcţia a trei grădiniţe în Valea Iaşului, Mustăţeşti şi Borovineşti, dar şi a două dispensare umane. Un alt proiect important este acela al alimentării cu apă potabilă în satul Mustăţeşti, dar am mai trecut pe agenda de lucru şi construirea unui after school în satul Valea Uleului, precum şi dotarea Căminului Cultural din localitate”, ne-a spus edilul Nicolae Barbu.
(M. Ionel)
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii