Biserica parohiei „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Mățău are un nou preot în persoana părintelui Constantin Ionel, fiu al satului. La eveniment a fost prezent arhiepiscopul Argeșului și Muscelului, ÎPS Calinic, precum și reputatul preot și teolog, pr. prof. univ. dr. Constantin Necula. Pentru că noul slujitor și-a asumat responsabilitatea de a continua munca depusă de toți înaintașii săi, preoți și credincioși, Jurnalul de Argeș îl declară pe părintele Constantin Ionel – Omul Săptămânii.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii