Orașul Mioveni, Centrul Cultural Mioveni și Casa de Cultură a Sindicatelor „Dacia” din Mioveni, vă invită vineri, 12 decembrie, de la ora 18:00, la Concertul de Colinde „O, ce veste minunată!”. Spectacolul va fi susținut de Corul mixt al Centrului Cultural Mioveni, Dirijor: Mihai Iancu și Orchestra de cameră a Filarmonicii Pitești, dirijor: Mădălin Sandu. Invitat special: Gina Sandu (nai). În program sunt cuprinse colinde românești și internaționale, valsuri și polci de Johann Strauss. Spectacolul va fi găzduit de Casa de Cultură a Sindicatelor „Dacia” din Mioveni. Prețul biletului este de 10 lei și poate fi achiziționat de la Centrul Cultural Mioveni sau de la Casa de Cultură a Sindicatelor „Dacia”. D.G.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii