Filarmonica Piteşti organizează joi, 9 aprilie, de la ora 19.00, la Casa de Cultură a Sindicatelor, concertul coral-simfonic de Paşte susţinut de orchestra simfonică a instituţiei, dirijor Tiberiu Oprea, şi corul The Royal Singers. Solişti, soprana Mediana Vlad (foto), mezzosoprana Oana Andra, tenorul Tiberius Simu şi basul Lucian Oniţă. În program, Oratoriul Messiah de Händel. D.G.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii