Chiar dacă are un dosar în care este inculpat de DNA, Adrian Chesnoiu a fost reales în funcția de vicepreședinte al organizației PSD Olt.
Citește și: Fost director de penitenciar, reținut pentru că a agresat și a șantajat o angajată
”Realegerea mea în funcţia de vicepreşedinte al PSD Olt mă onorează şi mă bucură deopotrivă, oferindu-mi şansa să fiu parte în proiectul de dezvoltare a comunităţii noastre. Continuăm să ducem mai departe iniţiativele bune începute în Olt şi ne păstrăm unitatea prin dragostea pentru judeţul nostru şi locuitorii săi. Alegerile conducerii PSD Olt au confirmat încrederea în liderii care au condus în ultimii ani destinele judeţului nostru”, a scris, miercuri, pe Facebook, Adrian Chesnoiu.
Citește și: Cel puțin 15 persoane au fost rănite în două explozii produse în această dimineață la Ierusalim
În 26 octombrie, DNA a anunţat că fostul ministru al Agriculturii Adrian Chesnoiu este cercetat penal, fiind acuzat că a intervenit ca anumite persoane să fie angajate în direcţii judeţene, acestea fiindu-le transmise subiectele acordate la examene.
0 Comentarii