Așa cum vă informam în numerele trecute ale Jurnalului, fostul mare fotbalist Ilie Bărbulescu spunea că se urmărește înlăturarea sa de la Direcția pentru sport pentru că nu a vrut să semneze pentru candidatul ACL la prezidențiale. Era vorba de scoaterea la concurs a unui post de referent ocupat prin detașare de către Ilie Bărbulescu. Concursul a avut loc pe 24 și 25 noiembrie, iar directorul Laurențiu Achimescu putea să continue cu detașarea lui Bărbulescu, însă pur și simplu după aproape un an și jumătate a decis scoaterea la concurs a acestui post. „Pentru că nu am vrut să semnez pentru Iohannis directorul Achimescu mi-a scos postul la concurs, ne-a declarat Bărbulescu. L-a adus și pe Bogdan Vișan să dea examen tocmai pentru a mă înlătura pe mine de la Direcție… Se știe foarte bine care este relația dintre Achimescu și Florean Vișan, tatăl lui Bogdan Vișan… Am decis până la urmă să mă retrag și să nu mai particip la concurs pentru că era limpede faptul că toate cărțile fuseseră făcute pentru Vișan. Ce rost avea să câștig concursul și să mă aflu tot timpul în conflict cu directorul Achimescu? Le-am strâns mâna și am plecat! Oricum, parcă Direcția pentru sport a ajuns să fie privatizată de acest domn Achimescu… Se crede pe moșia sa și nu alta!”.
M. Ionel
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii