Potrivit ultimelor date raportate de DSP Argeș, rata de infectare în municipiul Pitești a ajuns la 3,12 la mia de locuitori, ceea ce încadrează municipiul în scenariul ROȘU.
Numărul localităților aflate în scenariul roșu a ajuns la 12, în Argeș.
În același timp, alte doua comune sunt la un pas de a intra în carantina de noapte. Este vorba despre Rociu și Suseni, unde rata de infectare a depășit numărul de 5 la mia de locuitori.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii