Web Analytics
scris joi, 09.07.2015

Benone Lazăr nu-i iartă pe şoferii care l-au păgubit

În urmă cu aproximativ doi ani pe pagina de internet a International Lazăr Company, firma de transporturi controlată de Benone Lazăr, era înființată rubrica „șoferi problemă” care o bună perioadă de timp a găzduit numele celor care au adus prejudicii companiei. Inițiativa aparținuse chiar patronului care dorea astfel ca și alți transportatori să știe că acei șoferi nu sunt buni de angajat.
După un timp, de teama proceselor probabil, lista a fost retrasă iar în locul ei a apărut următorul anunț: „Conducători auto al căror contract de munca a încetat din cauza prejudiciilor create, respectiv: FURT MOTORINĂ, MARFĂ LIPSĂ, ACCIDENTE GRAVE, CONDUITĂ IRESPONSABILĂ ÎN TRAFIC, ACTE GRAVE DE INDISCIPLINĂ. Pentru informații suplimentare vă stăm la dispoziție: 0040 248 270 700.”
Cu alte cuvinte, Benone Lazăr, nu mai face public numele celor care l-au păgubit, dar e gata oricând să ofere informații relevante despre aceștia oricui ar fi tentat să-i angajeze.
F. Silvestru

Benone Lazăr nu-i iartă pe şoferii care l-au păgubit

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Expo auto la Câmpulung

Inițiat în 2022 sub denumirea ”Câmpulung Muscel Tuning Fest”, evenimentul ”Muscel Auto Show” se va...

Ultimele articole

Fără Carpaţi în Muscel

Ajuns la o jumătate de secol de exprimare, Festivalul Internațional de Folclor ”Carpați” nu va...

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită