Argeş Volei – parcurs perfect în Divizia A2

de | 18.11.2021 13:41 | Actualitate, Sport

# A bifat a patra victorie consecutivă
Patru victorii au fost obținute cu 3-0, din patru meciuri, pentru FC Argeș Volei în Divizia A2, iar echipa alb-violetă pare a nu avea niciun fel de probleme în a reveni la anul în primul eșalon al voleiului feminin românesc.
Ultimul succes a fost înregistrat week-end-ul trecut, în Sala Flămânda din Constanța. După un meci care a durat o oră, FC Argeș s-a impus în fața echipei Academia de Volei Tomis cu scorul de 3-0 (25-12, 25-16, 25-19). Bogdan Paul a trimis în teren pe Teianu, Tămaș, Lupescu, Diaz, Massip și Ilie.

În primul set, gazdele au apucat să conducă cu 1-0, apoi jucătoarele Argeșului au pus stăpânire pe joc și au câștigat clar, cu 25-12. Al doilea set a fost cel mai disputat, fiind setul în care Tomis a condus de cele mai multe ori, însă până la urmă au pierdut setul, cu 25-16. În setul al treilea, echilibrul s-a păstrat până la 10-10, atunci când Elena Moale a servit de nouă ori pentru nouă puncte consecutive ale alb-violetelor. A fost 25-19.
Sâmbătă, 20 noiembrie, FC Argeș Volei revine în sala proprie pentru meciul din etapa a 5-a, cu ACS Bravol Brașov.