Formaţia de Liga a IV-a, Viitorul Ştefăneşti, club susţinut de omul de afaceri Bebe Păun şi Primăria oraşului Ştefăneşti a făcut un transfer de lux. Ei bine, antrenorul principal al formaţiei galben-albastre este de curând nimeni altul decât Andrei Speriatu, fostul mare portar al FC Argeş. După ce o bună perioadă de timp Andrei Speriatu a fost șomer de lux și după ce a început să negocieze cu mai multe formații de Liga I, fostul portar al FC Argeș a semnat în sfârșit în 2013 o înțelegere pe doi ani. Formația la care piteșteanul a lucrat în următorii doi ani de zile a fost Universitatea Cluj, unde era antrenor cu portarii. După ce contractul a încetat cu acest club fostul alb-violet s-a orientat rapid şi deşi este un eşalon mult inferior Ligii I, „Speri” a acceptat oferta celor de la Ştefăneşti, dovadă că fostul portar nu poate sta departe de fenomenul fotbalistic.
M. Ionel
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii